Alumnai


ALUMNAI – iniciatyva visiems, dalyvavusiems Dainų šventėje

 

Kas yra ALUMNAI?           

Dainų šventė yra Lietuvos kultūros reiškinys – ilgametė tautinė tradicija, kurią jau beveik šimtmetį kuria joje dalyvavę žmonės. Todėl kiekvienas, kuris bent kartą dalyvavo Dainų šventėje, yra ir visada išliks šios, šalies kultūrai ypač svarbios, nuosekliai tautiškumą puoselėjusios, tradicijos dalimi. Visi jie – Dainų šventės ALUMNAI.

 

Apie ALUMNŲ iniciatyvą

2018-aisiais vyks Valstybės šimtmečio atkūrimo minėjimui skirta Dainų šventė. Intensyviai jai ruošiantis norime prisiminti ir tuo pagerbti įsitraukusius – tuos, kurie atliko kūrinius, šoko, organizavo, subūrė kolektyvus…

 

ALUMNUS jungia ne tik šventė, bet ir išskirtinė patirtis, įspūdžiai, atsiminimai, sentimentai… Istorijos apie tai, kaip ir kada dalyvavo, su kuo susipažino, kaip repetavo, o paskui pasirodė scenoje, pasakojamos bene kiekvienoje lietuvių šeimoje. Tam, kad šios istorijos, jungiančios svarbiam tikslui kartu veikusius žmones, išliktų gyvos dar ilgiau, mes norime jas surinkti, užfiksuoti ir visai Lietuvai papasakoti kuo plačiau.

 

Jei esi ALUMNAS

Kviečiame pasidalinti savo ar savo šeimos pasakojimais apie tai, kaip ir kada dalyvavote Dainų šventėje, kaip ALUMNŲ širdyse Dainų šventė padėjo puoselėti tautiškas tradicijas, koks jausmas būti prisidėjusiu prie sukūrimo to, kuo patys didžiuojamės, o UNESCO įrašė į Reprezentatyvų žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą!

 

Savo asmenines istorijas kviečiame pateikti čia.

Istorijos bus publikuojamos portale DELFI.lt ir projektui skirtoje Facebook grupėje Dainų šventės ALUMNAI – prisijunkite dabar!

 

Projekto iniciatorius:

Lietuvos nacionalinis kultūros centras

2018.dainusvente.lt