'  |   Bernardinų sode, Pilių teritorijoje, Katedros aikštėje šurmuliuoja Dainų šventės Folkloro diena

Simboliniu ugnies įžiebimu sostinės širdyje – Katedros aikštėje – liepos 3 d. prasidėjo Dainų šventės Folkloro diena „Didžių žmonių žemė“. Apie žmones – nuo istorinių asmenybių iki tautosakos rinkėjų, pateikėjų, nuo paprastų, dorų, darbščių, šviesių iki Tėvynei besiaukojančių – savo programose pasakoja šventės dalyviai. Svarbiausias dienos akcentas – visus suvienijantis šventinis koncertas „Greta milžinų“ ir vakaronės šėlsmas.

Nuo ankstaus ryto Bernardinų sode, Pilių teritorijoje muzikuoja, šoka ir dainuoja per 6 tūkstančius folkloro atlikėjų, vyksta amatų, kulinarinio paveldo, kitų tradicijų pristatymai. Žiūrovai kviečiami ne tik stebėti specialiai šventei parengtas turiningas folkloro ansamblių programas, bet ir  drauge pasidainuoti, pasišokti, žaisti ir net varžytis.

Lankytojų laukia specialiai tam įkurtos erdvės: tradicinių šokių mėgėjams vartus atvėrė kiemas „Kodėl nešokčiu!..“, greta Valdovų rūmų skamba senosios karo dainos, „Perkūniškų muzikantų kertė“ vilioja muzikantų ir instrumentinių grupių pasirodymais, kas stipresnis, greitesnis, gudresnis, galima pasitikrinti varžytuvių ir lauko žaidimų kieme „Milžino žingsnis“, tėvelių su mažaisiais laukia šeimų kiemas „Pas tėvučius augau“, o išgirsti unikalų sutartinių giedojimą ir pabandyti giedoti ar judėti specifiniu sutartinių žingsniu bus galima užsukus į sutartinių kiemą „Mas buviemo, tūto“ Vilniaus dailės akademijos kieme.

Tarp 360 folkloro ansamblių bus ir užsienio lietuvių iš Airijos, Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos bei Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų folkloro kolektyvų pasirodymų.

15 val. Katedros aikštėje kiekvienas savo garsu ir vienu metu visi drauge sugaus net 60 varpų – Lietuvos žmogui, dangui ir žemei. Po savo krašto varpą į sostinę pakviestos atgabenti visos šalies savivaldybės. Unikaliems, krašto istoriją menantiems varpams eksponuoti aikštėje bus pastatyta speciali konstrukcija.

19 val. šventę vainikuos koncertas Katedros aikštėje „Greta milžinų“.