'  |   Madride eksponuojama Lietuvos dainų šventės nuotraukų paroda

Visą Lietuvą apkeliavusi 2014 m. dainų šventės nuotraukų paroda, Lietuvos Respublikos ambasados Madride kvietimu, bus eksponuojama Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (JT PTO) būstinėje Ispanijos sostinėje.

Įspūdinga paroda pristato unikalią Lietuvos tradicinę ir gyvąją šiuolaikinę kultūrą, įkvepia svečius iš užsienio dalytis informacija apie Dainų šventę savo šalyse ir kviečia keliautojus iš įvairių šalių atvykti į Lietuvą.

Spalvingose Lietuvos dainų šventės nuotraukose jautriai, subtiliai ir meniškai įkūnyta šventės didybė, visam gyvenimui liekantis tūkstantinės minios atliekamos dainos įspūdis, akimirkos, be kurių neįsivaizduojami svarbiausi tautos ir kiekvieno iš mūsų gyvenimo įvykiai. Dainų šventės fotografai – Martynas Vidzbelis ir Artūras Moisejenka.

2018 m. birželio 30 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune vyksianti dainų šventė „Vardan tos…“ skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Lietuvos valstybės himno  – „Tautiškos giesmės“ –  frazė „Vardan tos…“ tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi.

Žiūrovų lauks net septynios muzikos, dainų, šokių ir nepamirštamų įspūdžių kupinos dienos:  šventės programos viena kitą papildydamos kalbės apie tai, kas stiprina mus kaip tautą ir valstybę – apie istorinę atmintį, kultūros tradicijas, tautiškumą ir pilietiškumą, atsakomybę savo šaliai.

Kas ketverius metus rengiama Dainų šventė įtraukta į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.