'  |   Tęsiamas pasirengimas Dainų šventei

IMG_1077.JPG

Birželio 1 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitikusi su paskirtąja Dainų švenčių taryba aptarė pasirengimą  2018 m. vyksiančiai dainų šventei „Vardan tos…“  ir pažymėjo, kad tokio masto šventės įgyvendinimo eiga turi vykti aktyviai ir bendradarbiaujant.

„Šios šventės organizavimui reikalingas aktyvus tarpžinybinis bendradarbiavimas, sutelkiant visas pajėgas bendram ir svarbiam tikslui – esminio Lietuvos šimtmečio minėjimo renginiui. Dainų šventę turime vertinti ir kaip svarbią priemonę pristatant Lietuvą pasaulio kultūros kontekste“, – teigė kultūros ministrė.

Susitikime peržvelgti pasirengimo jau atlikti 2018 m. dainų šventės parengiamieji darbai, būsimi planai, dainų šventės programa ir finansavimas.

„Tai bus stiprus Lietuvos šimtmečio akcentas. Dainų šventės repertuarą sudarys 14 įvairiausių renginių, kurie atspindės mūsų tradicijas ir istoriją. Kartu su Šimtmečio komisija bandome sukurti įsimintiną įvykį. Meninės šventės dalies parengimas vyksta sklandžiai, darbai pradėti jau pasibaigus 2014 metų dainų šventei. 2018 m. dainų šventėje dalyvaus stipriausi mėgėjų meno kolektyvai. Šiandien svarbiausia mūsų užduotis – užtikrinti sklandų pasiruošimą šventei“, – kalbėjo Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Posėdžio metu taip pat aptarti Vilniaus miesto savivaldybės planai – per artimiausius metus ketinama rekonstruoti Vingio parko estradą ir atnaujinti parko centrinės aikštės žolės dangą. Taip pat parke planuojama atnaujinta didžiąją dalį infrastruktūros – suoliukus, takų žymėjimą, įrengti informacinius stendus, daugiau vandens gertuvių, moderniai apšviesti parko aplinką. Buvo kalbama ir apie kitų, šventei skirtų erdvių infrastruktūros atnaujinimą. Vilniaus miesto savivaldybės darbo grupėje jau formuojamas dainų šventės dalyvių apgyvendinimo, viešosios tvarkos užtikrino, transporto Vilniaus mieste ir aprūpinimo būtiniausiomis priemonėmis, šventės laikotarpiu, planas.

Kultūros ministrė išreiškė susirūpinimą dėl šventės dalyvių saugumo ir sveikatos priežiūros užtikrinimo, atkreipdama dėmesį į tai, kad Kaune ir Vilniuje lankysis didelis ne tik dalyvių, bet ir turistų srautas. Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai kalbėjo apie palankių sąlygų sudarymą, švietimo sistemoje dirbantiems moksleivių kolektyvų vadovams, dalyvauti pasirengimo dainų šventei procese.

Užsienio reikalų ministerijos atstovai atkreipė dėmesį ir į dainų šventės viešinimo klausimą. Daugiau nei keturiasdešimt tūkstančių dalyvių pritraukiantis renginys – unikali ir natūrali proga atkreipti pasaulio dėmesį į Lietuvos šimtmečio istorijos pasakojimą. Pasaulio lietuvių kolektyvų įsitraukimas ir susidomėjimas dainų šventėmis didėja, tad renginio organizatoriai, bendradarbiaujant tarpusavyje, privalo užtikrinti palankias sąlygas tokių kolektyvų dalyvavimui šventės renginiuose. Aptartas ir liepos 1d. planuojamas išeivijos lietuvių ir bendruomenių bei kolektyvų renginys Vilniaus Rotušės aikštėje.

Kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson įsakymu sudaryta dainų švenčių taryba užtikrina ir koordinuoja dainų švenčių parengimo procesą. Svarbiausias tarybos tikslas – dainų švenčių tradicijos tęstinumo programos vykdymo priežiūra. Dainų švenčių kūrybinio meninio proceso priežiūrai sudaryta atskira dainų švenčių nacionalinė komisija.

Dainų šventė – unikalus pavyzdys, kaip šokis ir daina suvienija lietuvius, išsibarsčiusius po visą pasaulį. Dainų šventė tai vienas iš įrankių, skatinantis kultūrinį turizmą, pristatantis tradicinę ir gyvąją šiuolaikinę kultūrą, įkvepiantis svečius, atvykusius iš užsienio, dalytis informacija ir žiniomis apie Lietuvą. Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirta 2018 m. Dainų šventė vyks birželio 30–liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune.

(Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija)