'  |   2018 m. Dainų šventę globos Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė

Tęsiant reikšmingą 1924 m. užgimusią mūsų krašto kultūros tradiciją, 2018 m. birželio 30 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune vyks Lietuvos dainų šventė. Renginio globėja – Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2018 m. dainų šventė „Vardan tos…“ skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Lietuvos valstybės himno  – „Tautiškos giesmės“ –  frazė „Vardan tos…“ tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti siekiant ne vien dėl asmeninės, bet ir dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.

Lietuvos dainų šventės – viena gražiausių ir įspūdingiausių mūsų šalies tradicijų – ne tik savo apimtimi, dalyvių ir žiūrovų skaičiumi didžiausias šalies renginys, bet ir išskirtinė galimybė visiems Lietuvos žmonėms drauge patirti bendrumą, savitarpio pagarbą, ryšį su savo Tėvyne ir jos istorija.

2018 m. dainų šventė – vienas didingiausių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginių, suvienysiančių apie 40 tūkstančių dalyvių iš Lietuvos ir lietuvius iš viso pasaulio. Žiūrovų lauks net septynios muzikos, dainų, šokių ir nepamirštamų įspūdžių kupinos dienos: vyks kanklių ir vokalinių ansamblių koncertai, liaudies meno paroda, dainų ir šokių ansamblių, pučiamųjų instrumentų orkestrų ir kiti pasirodymai, bus galima išgirsti lietuvių folkloro ansamblių stilingą muzikavimą, tarmišką kalbą ir dainas, išbandyti senuosius lietuvių menus. Šventės kulminacija –liepos 6-ąją vyksianti Dainų diena, jos pabaigoje keliolikos tūkstančių atlikėjų choras giedos „Tautišką giesmę“.