'  |   Dainų ir šokių ansambliai Utenoje surengė įspūdingą šventę

„Lietuva – tu man viena esi“,skambiai ir iškilmingai tarė daugiau kaip tūkstantis šokėjų, dainininkų ir muzikantų, susibūrę Utenoje – lapkričio 19 d. čia vyko dainų ir šokių ansamblių šventė. Kolektyvai iš Alytaus, Kauno, Marijampolės, Nemenčinės, Šiaulių, Švenčionių, Telšių, Utenos ir Vilniaus renginyje atliko 2018 m. Dainų šventės Ansamblių vakaro „Tėvyne mūsų“ programą.

Vienas spalvingiausių Dainų šventės renginių – Ansamblių vakaras, jungiantis liaudiškus šokius, dainas, įvairiais liaudies instrumentais atliekamą muziką, – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui skirtai 2018 m. Dainų šventei ruošia įspūdingą programą. Dalis šios programos muzikinių bei choreografinių kompozicijų ir buvo atliekama šventėje „Lietuva – tu man viena esi“ Utenoje, tad pirmieji šį įstabų reginį pamatė žiūrovai, susirinkę į Utenos daugiafunkcį sporto centrą lapkričio 19 d. 19 val.

Šventės idėja yra puoselėti ir ugdyti tautinę kultūrą, pagarbą praeičiai, mūsų tradicijoms, skiepyti patriotiškumo, pilietiškumo jausmą, meilę Tėvynei. Taigi ir didžiausias Dainų šventės kūrėjų siekis – kad šis didingas kultūros reiškinys skleistųsi iš žmonių kūrybos, entuziazmo, supratimo.

Šventės užmanymą perteikė keturios teminės teatralizuotos dalys: „Lietuvos žemė“, „Gentys“, „Darbas – duona mūsų kasdienė“ ir „Už Tėvynės laisvę“. Visą pasirodymą sudarė net 35 kūriniai, penki iš jų – sukurti specialiai šiai programai. Ansamblių vakaro meno vadovė ir režisierė Leokadija Dabužinskaitė.

Šventę Utenoje rengė Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Utenos kultūros centru.

Dalinamės Utenos kultūros centro tinklapio informacija:

Respublikinė dainų ir šokių ansamblių šventė „Lietuva – tu man viena esi“

Bei dalinamės regioninio portalo udiena.lt vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotos renginio akimirkos: