'  |   Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje atidaryta Jubiliejinės 2014 m. Lietuvos Dainų šventės fotografijų paroda „Čia – mano namai“

Balandžio 22 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) atidaryta fotografijų paroda, skirta Jubiliejinei 2014 m. Lietuvos Dainų šventei „Čia – mano namai“.

11136744_965543820124044_150761984946341758_n

Spalvingose parodos nuotraukose jautriai įkūnyta renginio didybė ir pavienių dalyvių patirti jausmai; visam gyvenimui į atmintį krentantis tūkstantinės minios Vingio parko estradoje drauge atliekamos dainos įspūdis, sąskambiai, be kurių neįsivaizduojami svarbiausi tautos ir kiekvieno iš mūsų gyvenimo įvykiai; banguojančios šokėjų kompozicijos didžiulėje stadiono ar Kalnų parko erdvėje ir žmogiškas džiaugsmas jausti bičiulio ranką; pavakario Vilnių užliejantys pučiamųjų instrumentų orkestrų garsai; pagarba praeičiai, nugulusiai Šventaragio slėnio vietoje, ir senajai iš kartos į kartą perduotai dainai, duonai, drabužiui ir savo žemei; tautos bendrumo dvasia, leidžianti pasijusti artimais, stipriais ir laimingais savo namuose. Mūsų Namuose. Mūsų Tėvynėje. Dainų šventės fotografai: Martynas Vidzbelis, Artūras Moisiejenko–Karlas ir Donatas Stankevičius.

Vilys, Zukas ir kt.

Įvadinė ekspozicijos dalis skirta Lietuvos centrinio valstybės archyve saugomoms pirmosios 1924 m. Lietuvos dainų šventės, anuomet vadintos Dainų diena ir vykusios Petro Vileišio aikštėje Kaune, archyvinėms nuotraukoms, afišoms, natų ir dainų tekstų rankraščiams ir kt.

Paroda veiks š. m. balandžio 22 d.– gegužės 18 d.