Roko opera „Eglė“


Šimtmečio Dainų šventės „Vardan tos..“ atidarymui skirtas renginys

2018 m. liepos 1 d. 21 val.

Vingio parke (renginys nemokamas)

Laimio Vilkončiaus roko opera „Eglė“

 

Kompozitorius Laimis Vilkončius

Libreto autorius Sigitas Geda

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

Režisierius Gediminas Šeduikis

Dailininkė-scenografė Sigita Šimkūnaitė

Projekcijų autorius Rimas Sakalauskas

Šviesų dalininkas Andrius Stasiulis

Garso režisierius Vilius Keras

Techninis direktorius Andrius Matusevičius

 

Atlikėjai:

Monika Pundziūtė (Eglė)

Jeronimas Milius (Žilvinas)

Vladas Bagdonas (Rupūžė)

Česlovas Gabalis (Girinis)

Raimundas Juzuitis (Kariūnas)

Rafailas Karpis (Artojas)

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis)

Choras „Bel Canto“ (vad. Egidijus Kaveckas)

 

Renginį globoja Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis

 

Istorija, su kuria augo mūsų kūrėjai. Lietuvių liaudies epas „Eglė, žalčių karalienė“ prieš daugelį metų subūrė tris žymiausius menininkus – kompozitorių Laimį Vilkončių, dainų autorių ir atlikėją Vytautą Kernagį bei poetą Sigitą Gedą eksperimentui, kurį atkurtos Lietuvos Šimtmečio proga pristatome visiems Lietuvos žmonėms. Apie tai, kokie buvome, kokie esame ir ką su savimi nešamės į ateinantį šimtmetį.

L.Vilkončius prisimena išties įspūdingą „Eglės“ sukūrimo istoriją: „S. Geda iš karto mus pribloškė, perkeldamas tarsi į kitą pasaulį, kalbėjo apie lietuviškame Eglės epe užkoduotą konfliktą tarp Jūros ir Žemės gyventojų, vardino pagoniškų lietuvių deivių vardus. Jau po pirmojo susitikimo buvo aišku, kad galime tikėtis ne šiaip eiliuoto lietuviškos pasakos perkėlimo į teatro sceną, o gerokai platesnio žvilgsnio į visos žmonijos būties, išlikimo prasmės klausimus“, – pasakoja kompozitorius.

 

Roko opera scenos šviesą išvydo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus ir jo suburtos kūrybinės komandos pastangomis. „„Eglė“ – tai išpuoselėtas, subrandintas ir itin talentingai parašytas darbas, todėl jo imdamasis nesijaučiau rizikuojantis“, – kalbėjo G. Rinkevičius. Pagal įspūdingą S. Gedos libretą ilgus metus „Eglei“ rašyta L. Vilkončiaus muzika iš tiesų nepalieka abejingų – roko opera sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo ir muzikos kritikų buvo įvertinta kaip vienas geriausių visų laikų šio žanro kūrinių Lietuvoje. Todėl ne atsitiktinai jis pasirinktas ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui švęsti – geriausių šiandienos Lietuvos kūrėjų ruošiami įspūdingi roko operos „Eglė“ pastatymai įvyks šimtmečio Dainų šventės „Vardan tos..“ atidarymui skirtame renginyje 2018 m. liepos 1 d. Vilniaus Vingio parke ir rugsėjo 8 d. Palangos koncertų salėje.